Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Wiecej w regulaminie.

Telewizja Braniewo24

Zaloguj Zarejestruj
 Dzisiaj jest: 28 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Innocenty, Aida
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Braniewski zespół "The Cassino" nie awansował bezpośrednio do półfinału popularnego programu muzycznego Must be the MUSIC. Pomimo tego, muzycy wciąż mają szansę na udział w kolejnym odcinku. Możemy pomóc chłopakom przyznając im "dzika kartę".

W Braniewie trwają obchody 225. rocznicy Konstytucji 3 Maja. Za chwilę akademia i koncert w Braniewskim Centrum Kultury. Oglądajcie na żywo. Start około 11.30

Przypada 2 maja i ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja to także Światowy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Gubernator obwodu kaliningradzkiego, ambasador Rosji w Polsce o przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych uczestniczyli w sobotę w uroczystościach na cmentarzu wojennym w Braniewie. Oprócz oficjeli, hold czerwonoarmistom oddali mieszkańcy Kaliningradu oraz ponad 200 motocyklistów.

W środę 27 kwietnia odbyła się XXI sesja Rady Miasta Braniewa. Podczas posiedzenia radni zajęli się uchwałą dotyczącą targowiska miejskiego oraz wysłuchali sprawozdań: z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny  oraz z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie.  Najważniejsze uchwały dotyczyły inwestycji - budowy skateparku,  mostu na Pasłęce i przebudowy parkingu przy ul. Fromborskiej.  Burmistrz Monika Trzcińska oraz radni podziękowali także żołnierzom z 9BKPanc., za udzielenie pomocy 10-latce, która na początku marca ucierpiała w wypadku komunikacyjnym.

Kara nawet 2 lat wiezienia grozi 40 - latkowi, który kierował pojazdem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. W czasie weekendu w ręce policji wpadło 2 pijanych kierowców.

Kilka jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem w miejscowości Glądy w Gminie Pieniężno.  Ogień strawił dach oraz wnętrze budynku gospodarczego.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego, który jak wynika z policyjnych ustaleń, zabrał z cudzej torebki telefon komórkowy, który następnie sprzedał. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie, które teraz powróci do właścicielki.

środa, 20 kwietnia 2016 18:06

Uwaga na fałszywe faktury za prąd!

Jak informuje rzecznik prasowy Grupy Energa do biura firmy zgłosiło się kilkoro klientów z Trójmiasta, którzy otrzymali fałszywą fakturę za prąd. Firma prosi klientów, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości sprawdzili podany numer konta i numer klienta.

Przedstawiciele powiatu, żołnierze, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie uczcili pamieć Polaków zamordowanych w Katyniu. W tym roku minęło 76 lat od tej makabrycznej zbrodni.

Na początku kwietnia w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyła się Powiatowa Giełda Szkół. Dla gimnazjalistów, którzy w tym roku opuszcza mury swoich placówek, była to doskonalą okazja do zapoznania się z oferta edukacyjna szkol średnich z powiatu braniewskiego.

Znamy zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat braniewski podczas etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje dla szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych przeprowadzono w ubiegłym tygodniu.

21-22 kwietnia odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Oprócz zbędnego wyposażenia mieszkań (meble, dywany, materace itp.), będzie się można pozbyć mebli ogrodowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon, akumulatorów, przeterminowanych lekarstw i chemikaliów (farby,lakiery środki ochrony roślin itp.). Odpady należy wystawić bezpośrednio przed swoją posesją w dniu wywozu najpóźniej do godz. 7.00.

Błażej Stelmarski, uczeń Gimnazjum nr 1 w Braniewie kolejny raz, może śmiało powtórzyć słowa Juliusza Cezara ,,veni, vidi, vici”. Błażej został laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Olsztynie z 4 przedmiotów: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii i historii. Z historii uplasował się na I miejscu w województwie w ubiegłym roku szkolnym, będąc uczniem klasy II.

sobota, 16 kwietnia 2016 21:20

XVI Sesja Rady Gminy Braniewo [wideo]

W piątek (15.04) odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Braniewo. Oprócz stałych punktów porządku obrad, radni głosowali nad zmianami w budżecie oraz Wieloletnią Prognozą Finansową,

Strona 1 z 62