Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Wiecej w regulaminie.

Telewizja Braniewo24

Zaloguj Zarejestruj
 Dzisiaj jest: 28 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Innocenty, Aida

Monika Trzcińska - kandydatka na burmistrza Braniewa (ogłoszenie płatne)

piątek, 14, listopada 2014 19:34 -  zamieszczony przez:
Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Drodzy Braniewianie, Drodzy Wyborcy!

16 listopada wybory samorządowe, to święto każdego komu nie jest obojętny los naszego regionu. KWW Moniki Trzcińskiej zwraca się do wszystkich: nie siedźcie w domach, zabierzcie ze sobą babcie, dziadków, ciocie, wujków, rodziców i wszystkich, którzy mogą głosować i idźcie pokazać, że w naszym mieście nadszedł czas na zmiany!

 

To właśnie 16 listopada podejmiemy ważną dla Naszego Miasta decyzję o tym, kto przez najbliższe cztery lata będzie reprezentował w Radzie Miasta nasze interesy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym programem. Wierzymy, że sytuacja w naszym mieście może się zmienić, liczymy na to, że dostaniemy szansę by to udowodnić!

 

 

Braniewianko, Braniewianinie! Nie zmarnuj swojego głosu - WYBIERZ BRANIEWO!

Monika Trzcińska

 

KWW MONIKI TRZCIŃSKIEJ lista nr 20


Okręg nr 1 Artur Piegdoń - lat 38, żonaty, 2 synów, Naczelnik OSP w Gronowie, myśliwy. Artur to osoba z niesamowitym dystansem do siebie, ogromnym poczuciem humoru, chętnie niosący pomoc innym.

Okręg nr 2 Halina Łutaj - lat 65, emerytowana nauczycielka, szczęśliwa babcia, podróżniczka. Zdecydowana, o silnym charakterze, niezłomna, czynnie zaangażowana w życie społeczne i kulturalne Braniewa.

Okręg nr 3 Elżbieta Klimkowska - lat 55, mężatka, nauczycielka. Ela to osoba pełna ciepła i wyrozumiałości, z zaangażowaniem podchodzi do spraw, którymi się zajmuje, pasjonatka kina i literatury.

Okręg nr 4 Urszula Szyc - lat 40, mężatka, 2 dzieci. Optymizmem zaraża wszystkich, z którymi się spotka, pełna energii i chęci do działania. Ula to promotorka aktywnego i zdrowego stylu życia, działa z pasją i pozytywnymi emocjami.

Okręg nr 6 Małgorzata Zalewska - lat 40, mężatka, 1 dziecko. Gosia to osoba, która umie wysłuchać każdego, spokojna i opanowana, ale do czasu, jak coś ją dręczy to potrafi zawalczyć. Osoba pełna empatii i wewnętrznego ciepła, szanuje tradycje.

Okręg nr 7 Agnieszka Pozorska - lat 28. Młodość, pasja działania, poszukiwanie nowych wyzwań. Agnieszka to osoba komunikatywna, otwarta, rzetelna.

Okręg nr 8 Filip Stefanowicz - lat 21, student prawa. Młodość, optymizm, zaangażowanie to cechy wyróżniające Filipa, który z konsekwencją realizuje wyznaczone sobie cele.

Okręg nr 9 Jacek - Kotlet" Garbowski - lat 44, człowiek, któremu los innych nigdy nie był obojętny, poświęca swój czas i energię niosąc pomoc, potrafi wesprzeć w trudnych chwilach, zmotywowany do działania. Jacek to osoba, która wie, że działając wspólnie osiąga się sukcesy, całym sercem zaangażowany w organizację WOŚP w Braniewie.

Okręg nr 10 Łukasz Wójcik - lat 33, żonaty, 1 dziecko. Cichy i spokojny, ale pełen wspaniałych i kreatywnych pomysłów. Łukasz jest szczery, stanowczy, nigdy nie działa pochopnie, a jego decyzje są zawsze przemyślane.

Okręg 12 Marek Huryn - lat 49, żonaty, 3 dzieci, pracowity, uczciwy, szczery. Marek to człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, jest energiczny, otwarty na nowe wyzwania.

Okręg nr 13 Monika Trzcińska, jednocześnie kandydatka na burmistrza miasta Braniewa - lat 39, mężatka, 3 dzieci, kreatywna, przedsiębiorcza, zdecydowana. Z łatwością nawiązuje kontakty, dąży do wyznaczonych celów.

Okręg nr 14 Anna Pietkiewicz - lat 29, mężatka, 1 dziecko, wyrozumiała, chętnie słuchająca ludzi. Ania to osoba działająca z entuzjazmem, podejmuje trudne wyzwania i realizuje je z sukcesem, jest uparta i pomysłowa.

 

NASZ PROGRAM CZAS NA ZMIANY !

 

W naszym mieście konieczne jest wprowadzenie kilku podstawowych zmian:
- odpolitycznienie urzędu - władza samorządowa wybierana głosami mieszkańców to służba tym mieszkańcom, nie partiom politycznym, samorządność to racjonalna gospodarność, to możliwość współdecydowania obywateli, a nie walka między politykami!
- wprowadzenie możliwości podejmowania decyzji przez braniewian poprzez referendum,
- wprowadzenie konkursów w obsadzaniu ważnych stanowisk w mieście
- niewątpliwą bolączką miasta jest brak drugiego mostu dla samochodów osobowych, dokonam wszelkich starań, aby nowy most powstał w naszym mieście jak najszybciej, przy jak najmniejszym udziale budżetu miasta.

 

GOSPODARKA I EKONOMIA

Nowo wybrany burmistrz nie będzie miał łatwego zadania przy obecnym zadłużeniu miasta, w takim wypadku należy skupić się na jak najszybszej spłacie długu gminnego i wyprowadzeniu miasta z trudnej sytuacji finansowej.
Jednym z podstawowych celów jakie sobie stawiam będzie poszukiwanie nowych inwestorów, a także wspieranie lokalnej przedsiębiorczości poprzez pomoc firmom tworzącym nowe miejsca pracy, uzbrojenie terenów przeznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego miasta na rozwój przedsiębiorczości, zwolnienia podatkowe dla firm zatrudniających nowych pracowników. Podejmę współpracę z Inkubatorem Przedsiębiorczości Społecznej w celu powołania do życia spółdzielni socjalnej dbającej o zieleń miejską.

 

OŚWIATA

Obecnie niż demograficzny oraz emigracja wielu braniewskich rodzin nie mają dobrego wpływu na rozwój i zatrudnienie w braniewskich szkołach. Należałoby przeprowadzić debatę publiczną i wspólnie zastanowić się nad stanem szkół i ich przyszłością, a także wspólnie poszukać nowych szans na rozwój placówek.
Wspólnie z kierownictwem szkół podejmę starania o pozyskanie środków unijnych na doposażenie placówek, a także wzbogacenie ich oferty edukacyjnej.

 

KULTURA FIZYCZNA, SPORT I REKREACJA

Podjęcie starań o pozyskanie środków na budowę hali sportowej w pobliżu stadionu miejskiego.
Po upływie zagwarantowanego unijnym projektem terminie: reorganizacja i połączenie dwóch miejskich placówek: Kompleksu Zdrowe Braniewo z Miejskim Ośrodkiem Sportu, co pozwoli zaoszczędzić wydatki, a jednocześnie stworzy możliwości organizacji większej liczby przedsięwzięć plenerowych, sportowych i rekreacyjnych integrujących braniewian.

Modernizacja ogrodu zoologicznego i przekształcenie go w mini zoo bez zwierząt egzotycznych,, proponuję w miejsce zoo stworzyć park miejski z ogrodem botanicznym, mini zoo ze zwierzętami gospodarskimi, placami zabaw dla dzieci. Przyczyniłoby się to do uatrakcyjnienia miejsca, zwiększyłoby liczbę odwiedzających, wstęp do parku powinien być bezpłatny. Poprawiłoby znacznie atrakcyjność Braniewa pod względem wypoczynkowo-rekreacyjnym.

 

KULTURA

Tożsamość historyczna miasta, to jeden z ważniejszych elementów scalających społeczeństwo. Postaram się otworzyć w Braniewie filię muzeum Warmii i Mazur, podejmę współpracę z braniewskimi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się historią miasta.

Jednym z moich priorytetów będzie integracja społeczeństwa, nawiązanie współpracy z mniejszościami narodowymi, organizacja dni kultury, w których udział wezmą wszystkie mniejszości mieszkające na terenie miasta i powiatu. Działające na terenie Braniewa instytucje kultury powinny ściśle ze sobą współpracować, będę dążyć do tego, aby kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście był wypracowywany wspólnie przez wszystkie instytucje przy zaangażowaniu organizacji pozarządowych.

Pragnę aby swoje talenty w Braniewie mogli rozwijać w przeróżnych dziedzinach zarówno najmłodsi jak i starsi mieszkańcy naszego miasta. Spotkania śpiewających i kultywujących tradycje warmińskie seniorów z najmłodszymi mieszkańcami Braniewa to dobry sposób na edukację, integrację i przekazywanie wartości ponadczasowych.

Rozwijający swą działalność na terenie Braniewa browar będzie doskonałym partnerem do reaktywacji braniewskich piwowarów.
W naszym mieście funkcjonuje orkiestra byłych żołnierzy zawodowych, obecnie muzycy starają się podtrzymywać dawne tradycje we własnym zakresie, dokonam wszelkich starań, aby ich działalność sformalizować i znaleźć środki na kontynuowanie tradycji muzycznych.

 

OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO

Obowiązkiem samorządu jest współpraca z Policją, Strażą Pożarną, Jednostką Wojskową, Ochotniczą Strażą Pożarną - instytucje te powołane są do tego aby czuwać nad naszym bezpieczeństwem. Należy utrzymywać dobre relacje pomiędzy samorządem a organami dbającymi o spokój mieszkańców, a także w miarę możliwości budżetu wspierać ich działalność finansowo. Zamierzam doprowadzić do referendum za utrzymaniem lub likwidacją Straży Miejskiej.

 

SAMORZĄDNOŚĆ

Mieszkańcy miasta mają prawo decydować na co przeznaczany jest budżet - w wielu miastach funkcjonuje tzw. budżet obywatelski, zamierzam wprowadzić taką formę zachęcenia mieszkańców do współdecydowania o naszym mieście i przeznaczyć na ten cel 0,1% budżetu miasta. W formie konkursów braniewianie decydowaliby o tym, na co należałoby wydawać pieniądze.

Ważne dla miasta decyzje powinny zapadać po zatwierdzeniu przez jego mieszkańców, jestem zwolenniczką referendum jako formy wyrażania opinii przez obywateli.

Zamierzam wprowadzić dyżury burmistrza wraz z radnymi w celu poznania problemów braniewian, będę systematycznie organizować spotkania z mieszkańcami Braniewa, żeby poznać ich oczekiwania i potrzeby. Bo samorząd to przede wszystkim mieszkańcy, my wszyscy! I to my mamy prawo decydować o tym jak wygląda i jak rozwija się Nasze Miasto!

 

 Materiał sfinansowany i opłacony ze środków: KWW Moniki Trzcińskiej.

Komentarze z Facebooka

Skomentuj